Публікації

ПИТАННЯ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПРИ РОЗІРВАННІ ШЛЮБУ


 ПИТАННЯ, ЯКІ  ВИНИКАЮТЬ ПРИ РОЗІРВАННІ  ШЛЮБУ

В разі розлучення подружжю необхідно:

1.Обрати спосіб розірвання шлюбу.

1.1.Подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, від його імені може подати другий з подружжя. Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана.

1.2.Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

1.3.Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.

2. В разі наявності дітей подружжю визначити місце проживання дітей та порядок участі у вихованні того з батьків, хто бути проживати окремо (дні побачення з дитиною, дні відведення дитини на позашкільні заняття, участь у лікуванні дитини тощо). При цьому, може бути укладений нотаріально посвідчений договір, так і в разі спору вказане питання може бути вирішено в судовому порядку.

3. В разі наявності дітей у шлюбі,необхідно визначити розмір аліментів на утримання дітей, які сплачуються тим з батьків, який проживає окремо. Так само необхідно додатково узгодити питання, щодо сплати додаткових витрат на дитину(навчання, оздоровлення). В даному випадку, може бути укладений нотаріально посвідчений договір, так і в разі спору вказане питання може бути вирішено в судовому порядку.

4. В разі набуття за час шлюбу спільного майна, визначити порядок його поділу, в тому числі сумісного поліпшення майна одного з подружжя, наявності боргових зобов’язань. Враховуючи, що законодавство та судова практика визнає рівність часток подружжя у праві власності на майно придбаного за час шлюбу. При цьому, може бути укладений нотаріально посвідчений договір поділу майна подружжя, в разі спору вказане питання може бути вирішено в судовому порядку. Також необхідно враховувати, що майно набуте за час шлюбу, на підставі договору дарування або в порядку спадкування, внаслідок приватизації є особистою приватною власністю дружин/чоловіка. Тоді як, речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

5. В залежності від підстав, визначити порядок та розмір утримання другого з подружжя. Так, жінка, яка має дитину до 3-х років має право на отримання аліментів на себе до досягнення дитиною 3-х річного віку.

В разі розлучення адвокат з сімейних справ надасть юридичну консультацію з питання розірвання шлюбу та інших питань сімейного законодавства.

Інші публікації


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | 2010- | Копіювання матеріалу сурово заборонено