Публікації

СКАСОВАНО ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ


СКАСОВАНО ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ
СКАСОВАНО ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі 640/17424/19 від 28 квітня 2021 року визнано протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України № 823від 21 серпня 2019 року, якою було затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2021 вказане рішення залишено без змін.

Вказаний Порядок визначав процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (зокрема їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю.

При винесені вказаного рішення суд зазначив наступне. Держпрацею не було враховано численні принципові зауваження Державної регуляторної служби, викладені рішенні про відмову у погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України, в тому числі, на етапі повторного її погодження.

Також безпідставно запроваджено наділення повноваженнями на здійснення державного нагляду (контролю) органів, яким законами таких повноважень не надано. Адже, Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачає жодних повноважень виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад на здійснення ними державного нагляду (контролю).

Таким чином, Порядок державного контролю за додержанням законодавства про працю, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 823 від 21.08.2019 втратив чинність з 14.09.2021 на підставі рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.04.2021 у справі № 640/17424/19 та з 14.09.2021 року є нечинним. 

Інші публікації


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | 2010- | Копіювання матеріалу сурово заборонено