Публікації

Відпочинок з дитиною за кордоном


 Відпочинок з дитиною за кордоном

На сьогоднішній день не поодинокі випадки, коли після розірвання стосунків між подружжям виникає конфлікт, щодо організації дозвілля дитини. А саме, в разі необхідності відпочити з дитиною, другий з подружжя не надає нотаріальної згоди на виїзд дитини за кордон. Як результат, дитина залишається без відпочинку (або ж не може навідувати родичів, приймати участь у змаганнях чи ін.).


Що ж робити в такому випадку?

Діюче законодавства встановлює, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Відповідно до правил перетинання державного кордону - виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків здійснюється: за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків не перебуває у пункті пропуску через державний кордон.

Однак, згода другого з батьків не вимагається у разі пред’явлення рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Тобто, достовірно знаючи дату та місце поїздки, Ви заздалегідь можете звернутися до судових органів та отримати рішення суду, відповідно котрого буде надано дитині дозвіл на виїзд за межі України без згоди та супроводу його батька (матері).

Адвокат по сімейних справах може Вам допомогти отримати необхідні документи для відпочинку Вашої дитини за межами України.

Інші публікації


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | 2010- | Копіювання матеріалу сурово заборонено