Публікації

МОДЕЛЬНИЙ СТАТУТ – ЩО ЦЕ І ЯК З НИМ ПРАЦЮВАТИ


МОДЕЛЬНИЙ СТАТУТ – ЩО ЦЕ І ЯК З НИМ ПРАЦЮВАТИМодельний статут представляє собою типовий установчий документ, форма котрого затверджена Кабінетом Міністрів України. Модельний статут використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб та містить встановлені законом правила, що регулюють правовий статус, права, обов'язки та відносини, які пов'язані із створенням, управлінням та провадженням  господарської діяльності відповідних юридичних осіб.

Якщо юридична особа створюється на підставі модельного статуту, то в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи проставляється відповідна відмітка з посиланням на типовий установчий документ.

Текст Модельного статуту державному реєстратору не надається.

Модельний статут ТОВ містить тільки загальні положення законодавства. Такі ознаки товариства, як найменування,  мета і предмет господарської діяльності, місцезнаходження, склад учасників, розмір статутного капіталу, розмір часток кожного із учасників, порядок внесення ними вкладів, зазначаються у рішенні про створення товариства. Також, в рішенні про створення товариства вказується про перехід на діяльність на підставі модельного статуту

На сьогоднішній день, в зв’язку із вступом у дію нового закону про товариства з обмеженою відповідальністю, модельний статут затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 N 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності».

Товариство має право обрати модельний як при створенні, або ж перейти на нього в будь-який момент після створення.

До плюсів здійснення діяльності ТОВ на основі модельного статуту можна віднести:

1.Модельний статут неможливо підробити, що означає захист Ваших прав та інтересів, як учасників юридичної особи від неправомірних дій інших осіб.

2.У випадку необхідності внесення змін до відомостей про юридичну особу не потрібно затверджувати нову редакцію статуту та подавати її державному реєстратору.

3.Його не потрібно подавати для реєстрації ТОВ і подальшого  укладення  угод в друкованому вигляді, адже модельний статут є доступним для ознайомлення кожній особі на сайті Верховної ради України.

4.Модельний статут є досить зручним для підприємств з невеликою кількістю засновників. При внесенні будь-яких змін до відомостей про підприємство (наприклад, назва, місцезнаходження, види діяльності, склад учасників тощо) немає необхідності в підписанні нової редакції статуту. При цьому варто враховувати, що при змінах підписи учасників на статуті потрібно завіряти нотаріально.

Мінуси використання модельного статуту, як установчого документа:

1.Неможливо самостійно внести зміни в положення модельного статуту, оскільки він затверджений постановою Кабінету Міністрів України.

2.Якщо Кабінет міністрів України вносить будь-які зміни до положень модельного статуту, то такі зміни стосуються всіх Товариств, які здійснюють свою діяльність на його підставі, а отже підлягають беззаперечному виконанню.

3.У модельному статуті неможливо прописати необхідні для учасників товариства положення, наприклад стосовно обмеження повноважень директора, порядок прийняття рішень органами управління Товариства, визначення кворуму загальних зборів та інше. Тому за наявності декількох учасників та бажанні більш детально врегулювати питання виходу учасників, передачі часток, проведення зборів, формування виконавчих органів або інших питань, не варто застосовувати модельний статут. В такому випадку слід віддати перевагу традиційному статуту, затвердженому учасниками.

Діючі товариства з обмеженою відповідальністю можуть у будь-який час відмовитися від використання модельного статуту і продовжувати вести свою діяльність на основі самостійно розробленого установчого документа, який повинен відповідати нормам  діючого законодавства.

Другие публикации


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | Всі права захищені | Копіювання матеріалу строго заборонено
Закрити