Публікації

ПІДСТАВИ ДЛЯ СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ


ПІДСТАВИ ДЛЯ СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

1.Фіскальним органом, в порушення підпункту 201.16.1 Податкового кодексу України, не вказується ані конкретного виду критерію оцінки ступеня ризику (пункт 6 Критеріїв містить визначення двох різних критеріїв), ані конкретного переліку документів, які витребовуються у платника податку при зупиненні реєстрації податкової накладної.

2. В разі, якщо реєстрація податкових накладних зупинена через те, що "обсяг постачання товару/послуги перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пп. 2.1 п. 2 Критеріїв ризиковості платника податку; податкова накладна відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку", суди в такому випадку зазначають,  що фіскальним органом застосовано формулювання, яке не передбачено пунктами 6 та 7 Порядку.

3.Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, суд наголошує, що фіскальним органом не було надано ані протоколу засідання Комісії, ані переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з пп. 1.6 п. 1 Критеріїв; ні матеріалів, на підставі яких платника податків віднесено до такого переліку; ані іншої інформації, що розглядається Комісією, яка, відповідно до Порядку формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків, обов'язково додається до протоколу засідання Комісій.

4. Форма про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства рішення Комісії містять лише загальний перелік документів, передбачений формою такого рішення (додаток 2 до вказаного Порядку), а підкреслення документів, які, на думку контролюючого органу, не надано, не містять.

5. На сьогоднішній день, рішенням суду першої інстанції у справі № 826/12108/18, визнано протиправними та нечинними пункти 10, 20, 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Колегія суддів, проаналізувавши зміст Порядку, встановила, що його положеннями не визначено конкретних критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, або підстав для зупинення реєстрації податкової накладної, як то передбачено п. 201.16 Податкового кодексу  України, натомість, на підставі пункту 10 цього Порядку зобов`язано Державну фіскальну службу України визначити відповідні критерії та погодити їх з Міністерством фінансів України.

Контролюючий орган не надав доказів остаточного погодження критеріїв ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій.

Вказані  підстави не є вичерпаними та ґрунтується на рішеннях суду по даній категорії справ.

 

 

Другие публикации


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | Всі права захищені | Копіювання матеріалу строго заборонено
Закрити