Публікації

СТРОКИ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ФІСКАЛЬНОГО ОРГАНУ. ПОДАТКОВЕ УЗГОДЖЕННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ.


СТРОКИ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ  ФІСКАЛЬНОГО ОРГАНУ. ПОДАТКОВЕ  УЗГОДЖЕННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ.

Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Адже, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Скарга, подана із дотриманням 10-денного строку, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури АДМІНІСТРАТИВНОГО оскарження.Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

В свою чергу, процедура адміністративного оскарження закінчується:

А) днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк;

Б) днем отримання платником податків рішення відповідного контролюючого органу про повне задоволення скарги;

В) днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику;

Г) днем звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, що оскаржувались.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Тобто вразі отримання від контролюючого органу рішення про відмову в задоволенні скарги платника податків, у платника податку розпочинається 10-ти денний термін для погашення зобов’язань, адже процедура адміністративного оскарження завершилась, а 10-ти денний термін закінчився.

З урахуванням строків давності (1089днів), платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Враховуючи, положення законодавства радимо не зволікати 10-ти денним терміном звернення до суду, щодо оскарження податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу.

Інші публікації


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | 2010- | Копіювання матеріалу сурово заборонено