Публікації

СТРАХОВЕ ВІДШКОДУВАННЯ - ПЕРШІ ДІЇ УЧАСНИКІВ ДТП


СТРАХОВЕ ВІДШКОДУВАННЯ -  ПЕРШІ ДІЇ УЧАСНИКІВ ДТП

Дії осіб, у разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування.

1) терміново повідомити про ДТП відповідний підрозділ Національної поліції України та повідомити страхові компанії. Зверніть увагу, що винуватець ДТП повинен повідомити свою страхові впродовж 3х годин, а за таких умов постраждала сторона повинна або прослідкувати про повідомлення винуватцем або самостійно повідомити про ДТП страхову компанію винуватця;

2) проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси; по можливості сфотографувати страхові поліси учасників ДТП та водійські посвідчення учасників ДТП;

3) сфотографувати місця ДТП, бажано зробити детальні знімки пошкоджень. При здійсненні обзорного знімку ДТП намагається сфотографувати транспортні засоби так чином, щоб їх можна було ідентифікувати ( зафіксувати державні знаки)

4) вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;

5) невідкладно (не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП) письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.
Якщо без поважних причин не повідомити свого страховика про настання ДТП у триденний термін, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страховик має право вимагати від свого страхувальника компенсації понесених витрат. 
6) Під час оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду відповідний підрозділ Національної поліції України встановлює та фіксує необхідні відомості щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності учасників цієї пригоди. 
По можливості сфотографувати протокол складений за фактом ДТП

7) Проконтролювати судовий  розгляд притягнення винної особи до відповідальності, отримати постанову суду про притягнення особи до  відповідальності та пред'явити її страховий компанії винуватця.
У разі оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду без участі  відповідного підрозділу Національної поліції України, розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати 50 000 грн. (зазначений ліміт впроваджений  з  лютого 2016 року відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3741). 
З лютого 2016 року страхові суми за внутрішніми договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності  відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 №3470, встановлені у розмірі:

- за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю  - 200 000 грн. на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих

- за шкоду, заподіяну майну потерпілих - 100 000 грн. на одного потерпілого, але не більше 500 000 грн. на одну страхову подію.
ВАЖЛИВО!
Водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком або МТСБУ аварійний комісар або експерт, а також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна.

Будьте уважні та обережні за кермом! 

Другие публикации


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | Всі права захищені | Копіювання матеріалу строго заборонено
Закрити