Публікації

Строк звернення до суду у трудових та адміністративних справах


Строк звернення  до суду у трудових  та  адміністративних справахСвої особливості мають строки звернення  до суду  у трудових  та  адміністративних справах. До  цих справ не розповсюджується  загальний термін позовної давності  3 роки,  а  застосовуються  інші -  скороченні  терміни.

Так, працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в ТРИМІСЯЧНИЙ строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ - в МІСЯЧНИЙ СТРОК з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.

Для звернення ДО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ за захистом прав, свобод та інтересів особи становлюється ШЕСТИМІСЯЧНИЙ строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В свою чергу, для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб’єкту владних повноважень право на пред’явлення визначених законом вимог.  

Для захисту прав, свобод та інтересів особи   Кодексом адміністративного судочинства  України та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

 

 

 

 

 

 

Другие публикации


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | Всі права захищені | Копіювання матеріалу строго заборонено
Закрити