Публікації

СТРОКИ ОСКАРЖЕННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ


СТРОКИ ОСКАРЖЕННЯ  СУДОВИХ  РІШЕНЬ

Діюча правова система України передбачає наявність судів загальної, апеляційної та касаційної юрисдикції.  Тобто, з метою оскарження рішення  суду  особа, яка вважає  що її  права порушенні та не були поновленні судом  має право подати апеляційну скаргу та  касаційну скаргу на рішення суду. Але, в залежності від спору, з яким Ви звертались до суду (господарський, адміністративний, кримінальний чи-то цивільний) Закон визначає  відповідні строки  в межах,  яких  можна оскаржувати постановленні рішення суду. В разі  пропуску даних строків, без поважних причин, суд може обґрунтовано відмовити прийнятті  апеляційної чи касаційної скарги.

В  рамках цивільного провадження,  апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його  проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;  на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

 Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.

 У справах адміністративного судочинства, так само,  апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня його  проголошення.  Касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

 У справах про оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, в  тому числі за порушення митних правил, скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

У справах  господарського судочинства, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його проголошення.  Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення.  Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.

У кримінальних справах, апеляційна скарга подається:1) на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції, - через суд, який ухвалив судове рішення; 2) на ухвали слідчого судді - безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

 Апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана:

1) на вирок або ухвалу про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення;

2) на інші ухвали суду першої інстанції - протягом семи днів з дня її оголошення;

3) на ухвалу слідчого судді - протягом п’яти днів з дня її оголошення.

Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.Касаційна скарга на судові рішення може бути подана протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.

Другие публикации


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | Всі права захищені | Копіювання матеріалу строго заборонено
Закрити