Публікації

ВИПЛАТА ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ ПІДПРИЄМЦЮ.


ВИПЛАТА  ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ  ФІЗИЧНІЙ  ОСОБІ ПІДПРИЄМЦЮ.

Враховуючи суттєвий розмір соціального внеску, встановленого державою не кожна фізична особа підприємець, будучи вагітною має намір продовжувати свою підприємницьку діяльність на час вагітності та пологів.  Фонди соціального страхування, за таких випадках нажаль протиправно не нараховують таким підприємцям матеріальне забезпечення  по вагітності та пологах, аргументуючи це припиненням підприємницької  діяльності.

За для того, щоб надати роз’яснення у вказаній категорії справ можна проаналізувати  справу № 826/17985/17 успішно завершену нашими юристами.

Так, 23 червня 2017 року клієнту - ФОП  було видано листок непрацездатності по вагітності та пологах. У зв'язку із вагітністю та неможливістю здійснювати підприємницьку діяльність клієнт подала державному реєстратору відповідну реєстраційну картку про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, внаслідок чого 30.06.2017 р. внесено запис про припинення її підприємницької діяльності.

05 липня 2017 року клієнт звернулась до фонду страхування із заявою про нарахування та сплати матеріального забезпечення по вагітності та пологах за період з 23 червня 2017 року по 26 жовтня 2017 року - 126 днів на підставі листка непрацездатності. Листом від 19 липня 2017 року позивача було повідомлено про те, що допомога нарахована лише за період з 23 червня 2017 року по 30 червня 2017 року включно у розмірі 840,96 грн. в зв'язку із припиненням підприємницької діяльності, тобто за СІМ ДНІВ.

Звичайно клієнтка не погодилась з таким розрахунком та звернулась до суд. Суд в даній категорії справ здійснив  наступні висновки, на користь  фізичної особи підприємця.

Фізичні особи - платники єдиного внеску відносяться до категорії страхувальників на загальних підставах і мають право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за умови сплати єдиного внеску.

З матеріалів справи вбачається, що дійсно в періоді виникнення спірних правовідносин позивач була платником єдиного внеску і фактично сплачувала єдиний внесок.

Згідно з ч.1 статті 25Закон «Про загальнообов’язкове державне соціальне  страхування», допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 80) календарних днів після пологів. Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

З огляду на викладене, враховуючи, що ФОП сплатила страхові внески зі свого доходу і у неї настав страховий випадок (вагітність та пологи) під час сплати єдиного внеску, суд погоджується наявність у ФОПа права на отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами з усіх видів заробітної плати (доходу), з яких сплачено внески до Фонду.

При цьому положення  Закону свідчить, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом. Законодавець не ставить питання виплати допомоги в залежності від продовження або припинення здійснення підприємницької діяльності, оскільки така виплата пов'язана з дотриманням умов, передбачених цим законом (зокрема, сплата страхових платежів), до настання страхового випадку

Другие публикации


Юридичні послуги Київ | Юридична допомога Київ | Послуги юриста Київ | Всі права захищені | Копіювання матеріалу строго заборонено
Закрити